Facebook Instagram Twitter Youtube Google Plus

Rowerem przez Pireneje

Rowerem przez Pireneje

Terminy:

  • 23.09.2017 - 10.10.2017

ZOBACZ GALERIĘ Z NASZEJ WYPRAWY!

Atrakcje

Przejazd przez Pireneje, niesamowite widoki północnej Hiszpanii, magia szlaku świętego Jakuba i tajemnica ludzi spod znaku muszli.

Zagrożenia

Opażenia, wypadki rowerowe, narastające zmęczenie związane z długością trasy - 800 km!!!

Wyprawa

Szlak Camino de Santiago ma swój początek w całej Europie. Niegdyś pielgrzymi rozpoczynali pielgrzymkę spod swojego domu. Nasza przygoda rozpocznie się jednak w Katowicach, skąd przejedziemy do miejscowości leżącej w Pirenejach tuż przy granicy francusko - hiszpańskiej, Roncesvalles. To właśnie w tej miejscowości rozpoczyna się nasza droga, Camino Frances. Choć nazwa wskazuje na drogę francuską, trasa w 98% przebiega na terytorium Hiszpanii. Droga prowadzi przez północną Hiszpanię ze wschodu na zachód przez różne prowincje (Nawarrę, Castylię, Leon, Galicję). Jest dobrze oznaczona: żółte strzałki i muszle Jakubowe są pomocne w orientacji. Czeka na nas ponad 800 kilometrów, które zamierzamy pokonać w 10 dni. Do wyprawy może dołączyć każdy. Głównym celem naszego wyjazdu jest radość ze wspólnie przebytej drogi. Każdy, kto przejedzie na rowerze minimum 200 km może odebrać zaświadczenie o odbyciu pielgrzymki do grobu św. Jakuba. Na początku trasy odbierzemy nasze paszporty pielgrzyma. W każdym ze schronisk (tzw. alberdze), które będziemy mijać po drodze, należy odbić pieczątkę, aby na końcu trasy w Centrum Pielgrzymów w Santiago de Compostela, odebrać stosowne zaświadczenie.

Camino jest średniowiecznym szlakiem. W 1987 roku został ogłoszony pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym oraz został wpisany na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO w 1993 roku. W związku z tym w trakcie naszej drogi czekają na nas liczne zabytki, urocze miasteczka, jak również upalne pola oraz galicyjskie wzgórza. Odwiedzimy również przepięknie położone winnice oraz spróbujemy lokalnych win. Nasza trasa wiedzie nie tylko przez Pireneje, przejedziemy też przez Sierra del Perdon, Montes de Oca, Montes de Leon, Sierra do Ranadoiro.
Na sam koniec spróbujemy dotrzeć do miejscowości Fisterra, leżącej nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Legenda głosi, że po przebyciu szlaku św. Jakuba koniecznie należy obmyć ciało w wodach oceanu.

ZAPYTAJ O WIĘCEJ!

Program wyprawy                                                       

1 dzień: przejazd z Katowic do Roncesvalles,
2 dzień: załatwienie formalności, przygotowanie do trasy,
3 dzień: Roncesvalles - Puente la Reina (65 km),
4 dzień: Puente la Reina - Najera (99 km)
5 dzień: Najera - Burgos (94 km),
6 dzień: Burgos - Carrión de los Condes (84,5 km),
7 dzień: Carrión de los Condes - León (92,5 km),
8 dzień: León - Rabanal de Camino (67 km),
9 dzień: Rabanal de Camino - O Cebreiro (83 km),
10 dzień: O Cebreiro - Portomarin (61,5 km),
11 dzień: Portomarin - Arca (73 km),
12 dzień: Arca - Santiago de Compostela (18,5 km),
13 dzień: pobyt nad oceanem,
14-15 dzień: powrót do Polski.

POPROŚ O WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW!

 

  

   

ZOBACZ CO ZE SOBĄ ZABRAĆ!

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

 

4200 zł, obejmuje: transport, ubezpieczenie, żywność (jedzenie zabieramy z kraju, posiłki przygotowujemy samodzielnie), noclegi (śpimy w schroniskach i w namiotach), opiekę kierownika wyprawy.
Nie obejmuje: kosztów gazu, kosztów alkoholu, napraw rowerów, biletów wstępu do muzeów itp.

 

Napisz do nas